DANIŞMANLIK
GLOBAL ÇÖZÜMLER

 Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler İle İlgili Yönetmelik!


18/02/2015 tarihinde yayımlanan, 6592 Sayılı Kanunla Değişik, 3213 Sayılı Maden Kanunu’nun, Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler İle İlgili Yönetmeliği gereğince tüzel kişiler veya maden arama ya da işletmecilerinin Maden Kanunu kapsamında Genel Müdürlüğe verilmesi gereken rapor, proje ve her türlü teknik belgeyi hazırlamak için, Genel Müdürlükçe tüzel kişilere yeterlik belgesi verilmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlenmiştir.
 

Bu Yönetmelik ile Maden İşleri Genel Müdürlüğe verilmesi gereken rapor, proje ve her türlü teknik belgenin bu tüzel kişilikler tarafından yapılması zorunlu hale getirilmiş ve her ruhsat sahibinin tüzel kişilikler ile sözleşme yapması veya yetkilendirilmiş tüzel kişilikler kurması zorunlu hale getirilmiştir.
 

Yine ilgili yönetmelik kapsamında hem yetkilendirilmiş firmalar hem de çalıştırma zorunluluğu olduğu personelin sektöründe tecrübeli olması şartları aranmaktadır.
 

Mitto Danışmanlık olarak bizler, sektörde 10 yılı aşkın tecrübemiz ve madencilikle ilgili geniş meslek kollarındaki mühendis kadromuz ile sektöründe öncü yetkili tüzel kişilik olarak hizmete hazırız.